Виготовлення дозвільних документів на будівництво
Проведення будівельних робіт здійснюється після подання повідомлення до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю про початок виконання будівельних робіт чи отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Процедура отримання дозволу на будівництво чи реконструкцію приватного будинку вимагає від людини витрат часу, коштів та зусиль. Терміни та складність отримання визначених законодавством документів різняться в залежності від конкретного випадку. Пересічному громадянину в цій непростій справі не обійтись без помилок.
Звернувшись до нас ви отримаєте:
необхідних документів
та власних нервів
З нами це дуже легко!
Підставою для початку організації будівельного процесу є отримання дозвільної документації. Існує два варіанти оформлення юридичних будівельних документів: за спрощеною та загальною процедурою. Дозвільний документ (повідомлення або дозвіл) залежить від категорії складності архітектурного об’єкта, яка визначається виходячи з певних умов.
Спрощена процедура
Спрощена процедура відноситься до будівель , що за класом наслідків належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та до об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта (в дану категорію входять індивідуальні житлові будинки площею не більше 300 кв.м.)
- проведення топознімання М 1: 500 (ліцензована організація);
- розробка проекту (проектна організація);
- оформлення будівельного паспорта (для будівель площею до 300 кв. м. і не вище 2 поверхів;
- отримання містобудівних умов і обмежень (для об’єктів більше 300 кв. м., реконструкція квартири під нежитлове приміщення, тощо);
- отримання технічних умов (електропостачання, водопостачання, каналізація, тощо);
- реєстрація органами ДАБІ повідомлення про початок виконання підготовчих робіт/про початок виконання будівельних;
Загальна процедура
Отримання дозвільних документів за загальною процедурою відбувається у випадку ведення робіт на об’єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, тобто висотних будинках, великих торгових або офісних комплексах, автомобільних заправних станціях та ін. Об’єкти даної категорії зводяться тільки тими будівельними організаціями, які мають підтверджуючий документ – ліцензію. Ви отримаєте дозвіл на будівництво, яке є підставою законного виконання робіт на архітектурному об’єкті, підключенням його до комунікацій та оформлення майнових прав.
Нерухоме майно визнається самочинно збудованим якщо:
- об’єкт збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена в установленому порядку для цієї мети (не відповідає цільове пизначення, не отримано право власності, не укладено договір оренди, тощо);
- об’єкт нерухомості збудовано без належного дозволу чи належно затвердженого проекту;
- об’єкт нерухомості збудований з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
необхідних для виготовлення документів на будівництво
Фахівці ВМБ Нерухомість готові взяти на себе всі труднощі та проблеми щодо оформлення документів для будівництва або узаконення самочинно збудованих будівель та споруд у місті Луцьку та Волинській області.
Перелік необхідних документів для спрощеної процедури:
- заява;
- ідентифікаційні документи заявника;
- документи, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомого майна та/чи земельну ділянку.
Цей перелік необхідних документів не є вичерпним та може відрізнятися в залежності від вашого конкретного випадку.